מגוון ביקורות תיאטרון
של המבקר והעיתונאי נחמן בן עמי.

מנגינות ושעשועים

הופעת להקת "קומפניון דה לה שאנסון".

תשעת הגברים של הלהקה הקולית הצרפתית "קומפניון דה לה שאנסון" פתחו שוב במסע מופעים בישראל. מופע הלהקה הזאת אצלנו איננו בחינת חידוש – גם משום שביקרה כבר אצלנו שלוש פעמים וגם משום ששיריה נשמעים לעיתים כה קרובות מעל גבי תקליטים, עד כי הפגישה איתם היא כעין מפגש עם ידידים משכבר.

למרות הופעה רצופה במשך שנים – מאז נתגלו כחבורת חובבים על-ידי זמרת הפזמונים הצרפתית, אדית פיאף, ובעידודה הגיעו לרמה מקצועית – שומרים אנשי "קומפניון דה לה שאנסון" על סגולה של רעננות בהגשת פזמוניהם. הם מרחיבים גם בהתמדה את הפרפטואר שלהם, שמגיוונו יכול ליהנות, כמובן, רק מי ששומע צרפתית – בשירים סנטימנטליים מכאן והומוריסטיים-עוקצניים מכאן, ובחיפוש אחר גיוון הגיעו עד לגרסה צרפתית נאה של "מיין שטעטעלא בעלז". שירתם של ה"קומפניון" ערבה לאוזן ומצטיינת בתיאום ובעיתוי מדויק בין חברי הלהקה, פרי של אימון ושיתוף במשך שנים.

לצד תכנית הפזמונים, מציגים ה"קומפניון" גם כעין שעשועים מוסיקליים. בתחום זה מפגינה החבורה את שליטתה בכלי נגינה שונים – למן גיטרות, באנג'י, אקורדיון, חצוצרות, טרומבון, תופים וקרן-יער ועד לחמת-חלילים סקוטית – ומציגה סקצ'ים מוסיקליים בעלי צביון הומוריסטי, שבהם מתמזגת שובבות של "עשיית מוסיקה" עם תעלולים משחקיים-מוקיוניים.